Choinka jak spod igły

Choinka? Naturalnie! Zarówno, jeśli chodzi o samo drzewko, jak i wieszane na nim ozdoby – naturalne piękno zawsze wywoła uśmiech na twarzach. Dlatego na pięknej jodle w magiczny sposób będą prezentowały się własnoręcznie zrobione cacka.
 
Świetnie do tego celu nadają się owoce i przyprawy, których zawsze w czasie Bożego Narodzenia jest pod dostatkiem. Nanizane na wstążki suszone plasterki pomarańczy lub cytryn nadziewane goździkami to godna polecenia propozycja. Trzeba jednak pamiętać, żeby przygotować je odpowiednio wcześniej. Pięknie prezentują się również laski cynamonu przewiązane rafią. W wieloraki sposób można też wykorzystać orzechy włoskie, szyszki i żołędzie – doskonale spiszą się w roli leśnych bombek lub oplatających choinkę łańcuchów. Coraz więcej osób przyozdabia swoje drzewka cudami przygotowanymi z ptasich piór.
 
Dobrym pomysłem jest również upieczenie pierniczków w bożonarodzeniowych kształtach i zawieszenie ich na drzewku. Doskonale zaprezentują się w towarzystwie ozdób wykonanych z masy solnej.  Z pewnością takim wypiekom i ich wieszaniu towarzyszyć będą... wypieki na twarzy. W jednym i drugim przypadku nie wolno zapomnieć o zrobieniu wykałaczką dziurki na nitkę lub wstążkę. 
 
Do świątecznych celów świetnie nadaje się również makaron. Można z niego stworzyć nie tylko choinkowe łańcuchy, ale i niepowtarzalne ozdoby – wystarczy odrobina kleju, błyszczącej farby i wyobraźni. Naturalne ozdoby można również wykonać z pozornie niepotrzebnych rzeczy – skrawków materiału, pojedynczych korali i guzików, a nawet walających się po domu samoprzylepnych karteczek.  Pięknie prezentują się również bombki zrobione z muliny.
 
Jedno jest pewne – wysiłek włożony w samodzielne przygotowanie naturalnych ozdób i uzyskany dzięki nim efekt sprawi, że tak przystrojona choinka będzie niepowtarzalna i pełna oryginalnego uroku.