Zielone inspiracje

Zielone drzewko, stanowiące ozdobę domu w okresie bożonarodzeniowym, może stanowić doskonałą inspirację dla tych, którzy uwielbiają otaczać się pięknymi i nieszablonowymi przedmiotami lub samodzielnie je wykonywać. Dzięki naszym podpowiedziom pokochacie życie „w jodełkę”!
 
Pomysł na prezent
 
Najbardziej oczywistym sposobem wykorzystania motywu choinki jest umieszczenie go na świątecznych kartach lub karnecikach, którymi opatrujemy prezenty. Podczas ich wykonywania ogranicza nas tylko wyobraźnia i posiadane pod ręką materiały. Każdy egzemplarz może mieć zupełnie inny charakter, dostosowany do osoby, w której ręce trafi. Niezwykle efektowne dzieła powstają dzięki zastosowaniu techniki quillingu, czyli rodzaju papieroplastyki, w której ozdoby tworzone są ze zwiniętych wąskich pasków papieru, formowanych przez zagniecenia ich poszczególnych warstw.
 
Ci, którym starcza czasu, cierpliwości, samozaparcia i manualnego talentu mogą pokusić się o wykonanie biżuterii w kształcie choinek. Wisiorki, kolczyki, a nawet pierścionki stworzone z koralików lub włóczki z pewnością zachwycą obdarowane nimi panie. W wersji męskiej zastąpić mogą je spinki do koszuli. 
 
Najbliższych, zwłaszcza tych, z którymi widujemy się rzadko, ucieszy rodzinne zdjęcie wykonane podczas świątecznego obiadu, wspólnego spaceru lub złapana w obiektyw chwila rozpakowywania prezentów, a wszystko to umieszczone w ramce w kształcie choinki lub oprawie ozdobionej choinkowymi motywami. Jeśli nie znajdziemy w sklepie takiej, która spełni nasze oczekiwania, możemy wykonać ją sami na bazie gotowych rozwiązań lub stworzyć ją samodzielnie od początku do końca z gipsu, modeliny lub masy solnej.
 
Świąteczna szafa

Podczas bardziej oficjalnych spotkań możemy zdecydować się na zielone elementy garderoby, zielone dodatki lub biżuterię ze świątecznymi motywami. Pamiętajmy jednak, żeby nie wybierać tandetnych drobiazgów – wszak choinka w każdym wydaniu musi mieć szyk i klasę. W bardziej zaprzyjaźnionym gronie możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Choinkowa wprasowanka na koszulce, sweter z choinkowym motywem, a może legginsy z jodełką w roli głównej lub krawat w choinki? Jeśli wybieracie się na bożonarodzeniową imprezę ze znajomymi, tego typu wariacje z pewnością wprowadzą was w świąteczny nastrój. Osoby ceniące sobie odzieżową klasykę zawsze mogą liczyć na wiecznie modną „jodełkę” i z powodzeniem nosić szale, płaszcze lub garnitury zrobione z materiałów tkanych w ten szlachetny wzór. 
 
Zielony dom
 
Jeśli jedna choinka w domu to dla was za mało, śmiało możecie rozwinąć skrzydła i udekorować dom na wiele sposobów, dzięki którym przez cały okres świąt będzie wam towarzyszyła radość związana z kolorowym drzewkiem. Wigilijny stół można przyozdobić żywymi gałązkami jodły – będą nie tylko pięknie wyglądały, ale i pięknie pachniały. Świąteczne serwetki prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, gdy poskładane są w kształt choinek. Inną możliwością jest kupienie bądź wyszydełkowanie choinkowych serwetek – wzory bez problemu wyszukać można w internecie.  
 
Urokliwie wyglądają również świeczniki uformowane na kształt choinki oraz mieniące się kolorami stroiki. Bez trudu kupić można również talerze w kształcie choinek oraz foremki, przy pomocy których upiec można choinkowe ciasta i ciasteczka, a następnie ozdobić je zielonym lukrem i dodatkami imitującymi bombki. Te słodkości z kolei idealnie podjada się je w blasku uformowanych na kształt choinki świec. 
 
Z pewnością wśród setek propozycji dostępnych w sklepach każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie – zawsze można samodzielnie wyczarować choinkowe cuda, bo przecież warto choć na chwilę poddać się zamkniętej w choinkowym kształcie magii Świąt.